Všeobecná online poradna, auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství ,společnost, móda, zvířata.
Odpovědět    Bez odpovědí   
Daniela Zehnalová

Podílové fondy zkušenosti?

• Odpovědět

Nový příspěvekod Daniela Zehnalová » 23 dub 2018 10:27

Podílové fondy zkušenosti?

Kryštof
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Kryštof » 17 dub 2020 15:05

Zdravím, rád bych oživil toto téma a zeptal se zda mi můžete poradit jak a kam v současné době s penězi. Mám jistý obnos, který bych rád někam vložil a nejsem si moc jistý kam, napadli mě právě podílové fondy, ale jsem bez zkušeností v tomto oboru, tak bych uvítal nějakou radu, abych se nespálil. Děkuji

Clay
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Clay » 22 dub 2020 15:52

Dneska můžete investovat do čehokoliv, na trhu nejsou jen podílové fondy, ale máte i akcie, dluhopisy, komodity, forex nebo třeba kryptoměnu. Chce se to jen informovat a třeba zjistíte, že se vám budou více zamlouvat komodity, zájem o kov se teďka několikanásobně zvýšil a cena roste.. přemýšlejte nad tím.

Bořek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Bořek » 24 dub 2020 13:41

Já vám rozumím, byl jsem na podobné cestě jako vy, taky jsem měl peníze a chtěl je někam dát, aby se množily. Dokonce jsem na internetu zkoušel i investiční kalkulačku, ale když mi vylítly grafy, kde všechno bylo 50na50, tak jako začátečník jsem si z toho těžko mohl něco vybrat, takže jsem šel přes kamaráda za poradcem Partners s tím, že bych potřeboval poradit ohledně investic a s ním jsem se do toho pustil. Je to pro mě lepší podpora než se do toho pustit bez rozmyslu a o veškerý peníze přijít.

Kryštof
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Kryštof » 28 dub 2020 16:45

Vidíte, tak to jsem ani nezkoušel to mě nenapadlo ty kalkulačky. Jen jsem si na internetu pročítal různé články a možnosti, ale tuhle možnost jsem nevyužil. Poradci jsem měl za to, že se zabývají jen finančními produkty z bank a pojišťoven.

Bořek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Bořek » 30 dub 2020 14:29

Ano, tím se také zabývají, ale nejsou omezeni jen tím, já se svým Partners poradcem kromě pojistek, hypotéky řeším i investice do fondů, abych měl možnost peníze rozmnožit a zatím se mi to daří celkem dobře.

Swaczyna
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Swaczyna » 14 kvě 2020 14:38

Já jsem tomu ještě nepropadl, ale můj táta investuje do fondů, teď teda říkal, že ta korona se na nich pěkně podepsala,  on má právě taky poradce od Partners, tak to s ním teď nějak řešil co a jak bude dál a co se bude hodit změnit. Já osobně kdybych na to měl prostředky, tak bych investoval třeba do veteránů nebo něco tímto směrem, protože v tom vidím lepší budoucnost. 

Bořek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Bořek » 29 kvě 2020 12:55

Potenciál to určitě má o tom žádná, ale na druhou stranu je třeba taky trochu tomu rozumět, nemůžete pořídit kde co, abyste to doma oprašoval a ve výsledku jste zjistil, že to má v garáži pod plachtou každý desátý a hodnota tomu neroste. Fondy sice mají také své riziko, ale s tím mi právě pomáhá poradce, aby se to odebíralo převážně dobrým směrem.

Lenka
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Lenka » 02 čer 2020 22:21

Podílové fondy mají jednu nevýhodu a tou jsou jejich poplatky. Vstupní poplatek, poplatek za správu a někdy i výstupní poplatek. Tyhle poplatky sežerou dost peněz a výrazně snižují celkový výnos. Existují ekonomičtější varianty, já investuji přes portu (tady je to rozepsáno více https://www.ziba.cz/portu-recenze/).

• Podobná témata
    Poslední příspěvek
  •    Aspirin nebo acylpyrin?
       od Věra Janoušová » 08 kvě 2018 09:23 »
    0 Příspěvků
    266 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Věra Janoušová
    08 kvě 2018 09:23
  •    Kdy s novorozencem ven?
       od Eliška » 14 zář 2018 06:00 »
    0 Příspěvků
    171 Zobrazení