Všeobecná online poradna, auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství ,společnost, móda, zvířata.
Odpovědět    Bez odpovědí   
Uživatelský avatar
Aleš

Výkup elektřiny z fotovoltaiky - zkušenosti s dodavatelem


  • Odpovědět

Nový příspěvekod Aleš » 23 čer 2022 16:11

Dobrý den, rád bych byl v předstihu a zjistil si u koho řešíte elektřinu v rámci fotovoltaiky, jsem před její instalací. Jde mi o to u koho si nechat zařídit výkup i nákup, abych mohl pracovat pouze s jedním EANem.
Díky Aleš




Uživatelský avatar
milan
  • Odpovědět

Nový příspěvekod milan » 29 čer 2022 16:20

no to to řešíte celkem brzy teda...

Uživatelský avatar
Marek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Marek » 01 črc 2022 15:25

Já jsem s energií přihlášený u BezDodavatele. Prodávám a nakupuju za hodinovou cenu z trhu a zatím mě to vychází líp než jsem v podstatě sám čekal.

Uživatelský avatar
Aleš
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Aleš » 07 črc 2022 15:45

A na tom spotu to vypadá jak? Můžete mi to nějak přiblížit?

Uživatelský avatar
Marek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Marek » 09 črc 2022 10:03

No v podstatě za tu stejnou cenu, co je v tu danou chvíli na burze, vy nakupuje/prodáváte. Jen při nákupu je to s DPH a při prodeji bez. Nicméně v současné době jsem ve stavu, kdy ze sítě beru takřka minimum a jsem soběstačný a naopak prodávám u BezDodavatele za poslední dobu kWh klidně i za 7-8 korun a to je pecka.

Uživatelský avatar
Aleš
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Aleš » 13 črc 2022 17:46

Tak to je slušná cena a u nich třeba možné jen prodávat? Že bych měl třeba odběr nastavený u jiný firmy a tady bych akorát za tohle prodával?

Uživatelský avatar
Marek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Marek » 15 črc 2022 12:38

NN, u BezDodavatele když chcete prodávat, tak u nich je nutné mít přihlášený i odběr, jinak to nefunguje. V podstatě s nimi máte smlouvu na dodávku a k výkupu už podepisujete jen dodatek a je to navzájem propojený. Má to hlavu a patu.

Uživatelský avatar
Aleš
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Aleš » 20 črc 2022 14:55

Super díky za info a ještě poslední věc, co mě teda napadá, jestli třeba distribuce nedělá nějaké problémy, když bych oslovil v podstatě jinou firmu než přímo je.

Uživatelský avatar
Marek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Marek » 22 črc 2022 14:06

Nic jsem neregistroval, BezDodavatele jsem oslovil a ti se pak už o vše postarali.

Uživatelský avatar
Jirka
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jirka » 26 črc 2022 16:56

By mě zajímalo, kolik za to u nich dáte, jen tak to nebude.

Uživatelský avatar
Marek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Marek » 28 črc 2022 12:20

Nevím o tom, že by někdo svoje služby provozoval jen za dobrý slovo. Mají sice denní poplatek 6 kaček bez dph ale marži mají třeba za MWh nulovou, takže podle mě je to úplně v klidu.

Uživatelský avatar
Radimec
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Radimec » 24 srp 2022 15:01

Jirko, v létě je to v podstatě tak, jako bych to měl zadarmo, protože mi víc vracejí, než bych já osobně u nich zaplatil. Ale je to jen tím, že je spotový výkup.

Uživatelský avatar
Luban
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Luban » 29 zář 2022 15:53

A u těch jsou jaké podmínky pro výkup?

Uživatelský avatar
Radimec
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Radimec » 30 zář 2022 12:08

Pokud máte fotovoltaiku bez licence a jste na jednom EANu, tak aby od vás vykupovali, tak s nimi předně musíte mít podepsaný nákup. To z vlastní zkušenosti můžu říct, že zvládají úplně v pohodě. No a nebo pokud jste licencovanej a máte od distribuce i výkupní EAN, tak u nich můžete mít i jen samostatně výkup. Ale o tom vím jen zběžně, protože jsem to nemusel řešit. K tomu třeba bude schopný říct někdo jiný tady.

Uživatelský avatar
Josef Vecko
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Josef Vecko » 16 lis 2022 15:21

Nemám to zatím moc dlouho, ale nákup mám fixovaný u distribuce a u Bezdodavatele prodávám za spot ven, s tím že si za to něco berou a fakturaci pak vyřizujou za mě.

Uživatelský avatar
Pavel Cíl
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Pavel Cíl » 05 led 2023 15:46

Zdravím, bude mi přidělený druhý EAN a rád bych se dostal na systém nákup za pevnou cenu a prodej za spot, abych nic nemusel dávat zadarmo. Vím, že bezDodavatele jede na principu spotu, ale nevím, jestli mají možnost i odděleně jen odkupovat, případně jestli mi můžete navrhnout ještě jiné alternativy, díky. Pavel

Uživatelský avatar
Marek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Marek » 07 led 2023 19:59

U nich to jde i bez druhého čísla, stačí jeden pro nákup/výkup, ale musíte to mít u nich pohromadě. Za obojí zvlášť si pak berou 300Kč/MWh + poplatek za den 4Kč (bez dph). Když si vyřídíte licenci, tak zvládají odkup s 900Kč/MWh.

Uživatelský avatar
Véňas
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Véňas » 02 bře 2023 20:10

Asi i kvůli tomu jak se trh s FVE rozšiřuje, tak rozšířilo i bD svoje pole působnosti a mají obě varianty. My přes výkupní EAN u nich máme nasmlouvaný pouze výkup a dodávky si zařizujeme teď přes zimu jinde.

Uživatelský avatar
Luboš
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Luboš » 21 dub 2023 14:06

Mě tohle nechalo chladným, všichni hnedka že musí zařídit ten druhý a mě to zatím přijde zbytečný. Mám mikrozdroj, rozšíření na výrobnu neplánuju tak co. Bezdodavatele zatím taky žádný výrazný změny, tak v pohodě.

Uživatelský avatar
Martin
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Martin » 29 čer 2023 15:32

Zdravím, hledám společnost, kde bych mohl zároveň řešit nákup i výkup. Chci někoho ověřeného, kdo si s tím umí poradit a nebudu s ním furt muset něco řešit. Předem díky za tipy a doporučení.

Uživatelský avatar
Luban
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Luban » 30 čer 2023 16:45

Taky jsem si nechal poradit a skončil jsem u bezDodavavatele, je to moje první firma, co mám FVE, takže z praxe nemám jinak s kým porovnat, ale můžu vřele doporučit. Spravují mi nákup s výkupem, kdy mi obojí jede podle spotu, něco si teda za to účtují, ale je to snesitelný a fakturu mi posílají po měsíci, takže jsme i hnedka vyrovnaní a přeplatky se mi u nich nehromadí.

Uživatelský avatar
Eda
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Eda » 16 srp 2023 13:59

Co jsem se díval, tak jediné rozdíly dělají poplatky, co si firmy berou. U bezDodavatele je to 0,3,-/kWh takže i když to není málo, tak furt ho mají jeden z nejnižších a na prodeji přetoků jde furt něco v tomhle počasí vydělat. E.

Uživatelský avatar
Jindřich
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jindřich » 05 říj 2023 15:21

Po diskuzi na FB ve skupině jsem dal výkup a nákup taky pod bezdodavatele na spot. Poplatky jsou dneska všude, toho už se hold člověk nezbaví, chce si v tom udělat jen jasno.

Uživatelský avatar
Ondřej Čech
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Ondřej Čech » 18 led 2024 16:11

Máte recht, škoda že je teď zas o něco zvedli, ale dělal jsem si porovnání a koukal kdo se v tom taky ještě před novým rokem trochu hrabal a nechávám to při staru, protože někdo ceny ještě neupravoval, takže vidím jak přejdu a oni se srovnají. U bezdodavatele je jinak klid, fakturují spolehlivě, tak si raději za tu jejich práci připlatím, ale vím, že to bude v pořádku.

Uživatelský avatar
Makula
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Makula » 27 bře 2024 16:08

Na jejich formu fakturace jsem si zvykl, že se mi snad ani nechce nic měnit. Ne kecal bych, ceny jsou na spotu dobrý, tak mě nic nenutí.

Uživatelský avatar
Rosťa
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Rosťa » 05 kvě 2024 10:04

Nemám srovnání jak je to u jiných firem s fakturací při spotu. Ale já třeba u bezDodavatele neplatím ani žádné zálohy a rovnou jim zaplatím hotovou fakturu, jak mi přijde do meilu. Takže easy.


  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Co znamena axialni?
       od Václav Štěpnička 31 » 27 pro 2018 02:41 »
    0 Příspěvků
    684 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Václav Štěpnička 31
    27 pro 2018 02:41
  •    Beba sensitive proti kolice?
       od Hana Burianová » 27 led 2018 10:41 »
    0 Příspěvků
    741 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Hana Burianová
    27 led 2018 10:41
  •    Co je to tempomat?
       od Nikola Malá » 17 dub 2018 14:41 »
    0 Příspěvků
    752 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Nikola Malá
    17 dub 2018 14:41
  •    Po kolika km měnit olej?
       od Štěpán Maštera » 22 led 2018 08:06 »
    1 Příspěvků
    794 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Paulie
    24 dub 2018 13:50
  •    Proč nefunguje facebook?
       od Natálie Šimánková » 08 led 2018 08:00 »
    1 Příspěvků
    753 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jitule
    17 led 2018 07:31