Všeobecná online poradna, auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství ,společnost, móda, zvířata.
Odpovědět    Bez odpovědí   
Uživatelský avatar
Jindřich

Mince s královnou Alžbětou II.


  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jindřich » 14 led 2023 17:21

Dobrý den, mám trochu specifický dotaz, mám známého, který je velký fanda monarchie a celkově se zajímá o toto téma a ví poměrně dost o různých královských rodinách. Vzhledem k tomu, že se blíží jeho narozeniny, tak bych mu rád daroval něco, co ho osloví a bude to mít pro něj význam. Proto mě napadlo darovat mu nějakou minci či dárek s královnou Alžbětou II. i vzhledem k tomu co se loni událo, si myslím, že to pro něj bude mít význam. Můžete mi tak prosím poradit, kde něco podobného sehnat případně, kde mají i větší výběr abych měl v čem lovit. Pro mě to bude výzva, protože prostě laik, víc nemusím na své konto ani dodávat. Jindřich




Uživatelský avatar
Mišon
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Mišon » 18 led 2023 17:26

Udělejte si výlet do Londýna a tam mu u stánku něco pořiďte a nebo ho tam rovnou pošlete samotného, dejte mu výlet jako dárek a on už si tam u paláce něco vybere. Třeba bude mít štěstí a s někým se tam i potká.

Uživatelský avatar
Slávek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Slávek » 19 led 2023 13:42

Musím uznat, že tady se kreativitě opravdu u pána nade mnou meze nekladu, to se musí uznat. Klobouček. K tý otázce a královně teďka, osobně nejsem fanda zrovna téhle tematiky, ale znám podobné lidi, které se o to také zajímají, já dávám přednost raději jiným ražbám, ale třeba na Národní pokladnici vím, že toho tam mají na výběr celkem dost s ní, hlavně po té události z loňska toho tam celkem dost přibylo, tak se tam můžete podívat, třeba i jen pro inspiraci.

Uživatelský avatar
Jindřich
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jindřich » 24 led 2023 16:04

Díky za Vaše tipy, obojí má určitě něco do sebe. Určitě bych mu rád dopřál takové dobrodružství, ale zůstanu raději při zemi a pořídím nějakou tu minci, myslím si, že i tak ho to potěší. Na Národní pokladnici to omrknu, mám představu stropu kolem dvou tisíc, což mi přijde, že by mi snad mohlo stačit.

Uživatelský avatar
Slávek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Slávek » 25 led 2023 14:23

S tím byste si měl v pohodě vystačit, uvidíte co tam aktuálně budou mít k výběru. Jde tam pořídit jak levnější kousky, tak i ty dražší, to je výhoda.

Uživatelský avatar
Jindřich
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jindřich » 31 led 2023 21:32

Tak jsem si to tam u nich prolezl a musím říct, že možná kdybych to začal řešit ještě o chvíli dříve, že bych měl i víc na výběr, je vidět, že Alžběta byla hodně žádaná, protože už toho měli dost vyprodáno, ale objevil jsem minci, která splňuje mojí představu, jak cenově tak i motivem, takže mám vybráno i objednáno. Víc už hledat nebudu. Díky

Uživatelský avatar
Slávek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Slávek » 09 úno 2023 11:12

Nedalo mi to a schválně jsem se podíval, co tam aktuálně k ní mají a mně se teda líbí ten set s 20 mincemi, ne že bych si ho hnedka hnal koupit, ale i jako dárek si myslím, že by to vypadalo pěkně, akorát to cenově přesahuje váš rozpočet no. Takže pak chápu váš výběr, ale tam je zas Filip, takže taky pěkná ražba.

Uživatelský avatar
Jindřich
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jindřich » 23 úno 2023 10:12

Když to řeknu takhle, já jsem se svým úlovkem na pokladnici spokojen.

Uživatelský avatar
vašek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod vašek » 21 bře 2023 17:05

Dobrý den, nikde se mi u vybrané mince na Národní pokladnici nepodařilo dohledat, za jak dlouho by mi asi tak byla doručená, čtu tam akorát, že jí je dostupné omezené množství. Můžete mi teda říct, jak dlouho to trvalo aspoň u vás, abych měl nějaký náhled, jestli objednat nebo jak? Díky

Uživatelský avatar
Slávek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Slávek » 23 bře 2023 10:30

Ono to tam není uvedený přímo u mince, ale jinak na stránkách to mají v Q&A. A záleží to podle toho co objednáváte, jak velký zájem o tu minci je. Co mám svoje zkušenosti a to tam sami i píšou tak fakt nejdýl je to 14 dnů doma, ale umí to i mnohem dřív, fakt je to podle toho co chcete.

Uživatelský avatar
Jindřich
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jindřich » 24 bře 2023 12:53

Mně to pošta po týdnu přivezla domů.

Uživatelský avatar
vašek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod vašek » 05 dub 2023 14:37

Prima, mám objednáno a čekám, kdy to dorazí. Do Velikonoc už to asi nebude, ale v tom dalším už by to mohlo klapnout. Zaplatil jsem to hnedka, když mi to objednávka nabídla, tak by to třeba mohli o nějaký den poslat dřív :))

Uživatelský avatar
Slávek
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Slávek » 13 dub 2023 15:06

Občas umí i překvapit s dřívějším doručením. V podstatě vždycky záleží na tom, co je to za minci a jak speciální je, ale maj uvedeno, že nejpozději do 14 dní vždy expedují.

Uživatelský avatar
Dráža
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Dráža » 21 dub 2023 14:54

Já jsem teďka od nich bral minci zdarma a přišla mi po týdnu, což mě příjemně překvapili.

Uživatelský avatar
Johny
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Johny » 19 kvě 2023 14:41

Jsem koukal, že tam tu nabídku stále mají, tak jsem si jí taky objednal. Budu mít další zajímavý kousek aspoň.

Uživatelský avatar
KareL
  • Odpovědět

Nový příspěvekod KareL » 07 črc 2023 19:28

Čekal jsem, že nabídka s královnou zmizí daleko rychleji, ale stále tam s ní mají pěkný výběr za slušné peníze.

Uživatelský avatar
Martin Kůs
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Martin Kůs » 14 zář 2023 14:07

Tak vzhledem k tomu kolik třeba jednotlivé mince mají počtů ražeb, tak asi královna z rubu jen tak nezmizí. A po těch letech to bude asi i divný tam najednou spatřovat Charlese místo ní. Od Národní pokladnice takhle s ní mám spoustu mincí ve sbírce a jsou to vždycky pěkné artikly.

Uživatelský avatar
Drake
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Drake » 27 říj 2023 21:17

Taky od nich mám spoustu zajímavých položek a akorát teďka co jsem objednával jako poslední novinku, nevím jestli už jste to stačili na stránkách zaregistrovat, ale mají nástěnný kalendář na příští rok s bankovkami. A fakt se na něj těším, protože nejenže ty cestovatelský snímky, ale k tomu bankovky z různých států.

Uživatelský avatar
Jakub
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Jakub » 19 led 2024 13:24

Tenhle kalendář jsem si přál a manželce se ho podařilo obstarat, takže jsem byl rád, že ač jsem si jakoby dárek objednal, tak ježíšek nezklamal a v pokladnici jeden zůstal i pro mě :D

Uživatelský avatar
Roman
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Roman » 16 bře 2024 11:14

Já si na Národní pokladnici většinou objednávám věci pro sebe, různý mince nebo medaile, co mě zaujmou, ale tentokrát jsem objednal i pro manželku pozlátko, tak snad bude mít z náhrdelníku k svátku radost. Sice má doma těhle trdlitek plnou šperkovnici, ale tenhle kousek se líbil i mně a má být dokonce inspirovaný Marilyn Monroe, tak snad to aspoň trochu ocení, ač to nebudou pravý diamanty, jak si možná bude myslet. :D

Uživatelský avatar
Matyáš
  • Odpovědět

Nový příspěvekod Matyáš » 27 dub 2024 20:57

Taky už jsem kolikrát koukal do téhle sekce, ale zatím jsem nic ze šperků neobjednal. Přijde mi, že toho žena má taky dost. Ale třeba mi to taky jednou nedá no. Zatím kupuju mince a ty jsou super.


  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Kdo dostane přidáno?
       od Václav » 20 led 2018 23:13 »
    1 Příspěvků
    769 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jitule
    11 říj 2018 09:28
  •    Kapela a proč ne?
       od Píďa » 21 led 2018 09:58 »
    1 Příspěvků
    704 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Nadja
    27 črc 2018 15:57
  •    Magic retouch zkušenosti?
       od Antonín Bambuch » 12 dub 2018 09:33 »
    0 Příspěvků
    687 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Antonín Bambuch
    12 dub 2018 09:33
  •    Kolik je exekuci?
       od Marie Havlovicová » 05 bře 2018 09:16 »
    0 Příspěvků
    715 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Marie Havlovicová
    05 bře 2018 09:16
  •    Jaký notebook?
       od Veronika » 20 úno 2018 09:46 »
    0 Příspěvků
    710 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Veronika
    20 úno 2018 09:46